Darowizny w Programie Wrażliwi.ORG mogą rejestrować tylko Honorowi Partnerzy Programu.
Jesteś aktualnie zalogowany jako Podopieczny Programu. W celu rejestracji nowej wpłaty zaloguj się jako Honorowy Partner Programu.
 • ochrona środowiska naturalnego
 • opieka nad zwierzętami
 • pomoc potrzebującym
 • ratowanie życia
 • działalność społeczna

  Stowarzyszenie Vox Animalium

  VOX ANIMALIUM oznacza dosłownie: GŁOS ZWIERZĄT i takim właśnie głosem chcemy być dla tych stworzeń, które krzywdzone przez człowieka same we własnym imieniu nie mogą przemówić. Nie oznacza to jednak, że nie starają się z nami komunikować. Bynajmniej, one próbują przekazać człowiekowi chociażby to, że się boją, że są głodne, że proszą o pomoc, a także o ludzkie zrozumienie i miłość, ale ludzie często tego nie słyszą, a może raczej nie chcą słyszeć.

  Trafnym stwierdzeniem są słowa Wiesława Myśliwskiego:

  ”Zwierzęta mają ta­kie sa­mo pra­wo do świata (jak ludzie), sko­ro na nim są, świat do nich na­leży. Noe do swo­jej ar­ki wziął nie sa­mych ludzi.

  Pomoc przynajmniej jednemu zwierzęciu nie jest dla człowieka wielkim wyrzeczenien, ale za to satysfakcja jest olbrzymia. Ale każdy kto raz spróbuje, przekona się, że nie satysfakcja jest tu najważniejsza, bowiem o wiele cenniejsze jest spojrzenie zwierzaka, z którego można wyczytać całą jego wdzięczność i chęć bycia blisko człowieka, który go uratował. A ta bliskość jest o wiele bardziej komunikatywna niż jakiekolwiek słowa, bo zwierzak w ten sposób mówi: ufam ci - a to ZAUFANIE jest bezcenne i nieskończone....

  W imieniu zwierząt zatem prosimy o pomoc, a pomocą jest w tym przypadku każdy przejaw zainteresowania względem potrzebujących cierpiących stworzeń. Pomoc to nie tylko przygarnięcie bezdomnego, porzuconego psa lub kota, to też wystawienie miski z wodą przed dom w gorący letni dzień, by bezdomne zwierzęta mogły się napić. To również zareagowanie, gdy w upał zauważymy zwierzę przebywające w zamkniętym samochodzie. To także niepozostawanie obojętnym, gdy widzimy, jak ktoś krzywdzi zwierzę; gdy widzimy, że zwierzęta gospodarskie są źle traktowane, a złym traktowaniem jest także brak pożywienia i wody, reagujmy. Pomoc to też telefon do przyjaciół i znajomych z pytaniem, czy nie przygarnęliby przypadkiem psiaka lub kotka, który koczuje na osiedlu, w dzielnicy domków, przy drodze i czeka, by ktoś się nim zaopiekował. Pomocą jest dokarmianie ptaków zimą. A gdy jedziemy i widzimy na poboczu ranne zwierzę, nie przejeżdżajmy dalej bez sprawdzenia, co mu jest. Jeśli zaś okaże się, że potrzebuje pomocy, postarajmy się jej udzielić albo zawiadomić kogoś, kto może to zrobić.

  W imieniu zwierzaków prosimy, abyście przejawiali względem nich troskę i w ich imieniu za tę troskę z góry Wam dziękujemy...

  • adres www: http://www.vox-animalium.org
  • nr konta bankowego:
   65 1750 0012 0000 0000 2998 5707
  • telefon: 693648090
  • fax: -
  • adres:
   Paderewskiego 37-39B / 14, 25-502 Kielce
  • Nr KRS: 0000420321
  UWAGA! Jeśli masz podejrzenie, że wskazany tu numer konta jest nieprawdziwy bądź nieaktualny - prosimy o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu do organizatora Programu Wrażliwi.ORG oraz do fundacji wskazanej na tej stronie.

  Pamiętaj że przed wykonaniem przelewu numer konta możesz zweryfikować na macierzystej stronie fundacji bądź kontaktując się bezpośrednio z jej przedstawicielem.
  Organizacja w kategorii
  Opieka nad zwierzętami
  i ochrona praw zwierząt


  Wspierając ją możesz otrzymać
  dowolny rodzaj certyfikatu. *)
  *) Rodzaj otrzymanego certyfikatu zależy od indywidualnie ustawionego priorytetu.
  Przekazując darowiznę w kwocie minimum 600 zł otrzymasz automatycznie dwa certyfikaty.
  Copyright © 2016 by Wrażliwi.ORG. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.