Darowizny w Programie Wrażliwi.ORG mogą rejestrować tylko Honorowi Partnerzy Programu.
Jesteś aktualnie zalogowany jako Podopieczny Programu. W celu rejestracji nowej wpłaty zaloguj się jako Honorowy Partner Programu.
 • ochrona środowiska naturalnego
 • opieka nad zwierzętami
 • pomoc potrzebującym
 • ratowanie życia
 • działalność społeczna

  "Bajku-Majsz" Fundacja Niedyrektywnego Wspierania Rozwoju Dzieci

  ISTNIEJEMY PO TO BY POMAGAĆ DZIECIOM POZNAWAĆ ŚWIAT DOROSŁYCH, A DOROSŁYM –ZROZUMIEĆ I SZANOWAĆ ŚWIAT DZIECI

  Jesteśmy zespołem doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów praktyków, nauczycieli, terapeutów i Rodziców-ekspertów. Każda z osób Fundacji jest wyrazistą osobowością zarówno w sensie merytorycznym jak i ludzkim. Łączy nas wspólna pasja do działania na rzecz szeroko pojętego wspierania rozwoju i wychowania Dzieci w rodzinie. W czasach galopu cywilizacyjnego, cyfryzacji, reklam otaczający świat jest dla Dzieci coraz mniej zrozumiały. Nadpobudliwość, zaburzenia zachowania i agresja stają się znakiem naszych czasów. Staramy się przywrócić Dzieciom ich naturalną atawistyczną „moc” doceniając na nowo prostotę i umiar. Stwarzamy Dzieciom warunki w jakich mogą spontanicznie realizować swoje naturalne instynkty rozwojowe. Radość z tego płynąca ma leczniczy wpływ na wszystkie Dzieci, a w szczególności na Dzieci niepełnosprawne, które na co dzień narażone są na wiele niepowodzeń i wynikających z tego frustracji. Poczucie sprawczości i sukcesu oprócz wpływu na rozwój poznawczy, w odpowiednim kontekście społecznym (gdy towarzyszy temu uwaga i radość Rodziców), kształtują charakter i osobowość. Rozwój Dziecka w sferze społeczno-emocjonalnej decyduje o samodzielnym funkcjonowaniu w przyszłości bardziej niż wyuczone „intelektualne” umiejętności. Bliskie nam są idee pedagogiki steinerowskiej i pedagogiki Marii Montessori. Szczególne znaczenie mają dla nas założenia terapii niedyrektywnej, której prekursorką w Polsce była prof.Hanna Olechnowicz.

  • adres www: http://www.bajku-majsz.pl
  • nr konta bankowego:
   62 1240 6335 1111 0010 6473 2740
  • telefon: 539-940-183
  • fax:
  • adres:
   Kury 11, 05-240 Tłuszcz
  • Nr KRS: KRS: 0000571344
  UWAGA! Jeśli masz podejrzenie, że wskazany tu numer konta jest nieprawdziwy bądź nieaktualny - prosimy o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu do organizatora Programu Wrażliwi.ORG oraz do fundacji wskazanej na tej stronie.

  Pamiętaj że przed wykonaniem przelewu numer konta możesz zweryfikować na macierzystej stronie fundacji bądź kontaktując się bezpośrednio z jej przedstawicielem.
  Organizacja w kategorii
  Działalność charytatywno-społeczna

  Wspierając ją możesz otrzymać
  Certyfikat Wrażliwości Społecznej
  Copyright © 2016 by Wrażliwi.ORG. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.